Vyhľadávanie nehnuteľností
Your search results

Ako sa plánujú novostavby v Bratislave

Autor autor_sb on 27. septembra 2018
0

Počet obyvateľov Bratislavy stále rastie. Za možnosťou dobrého vzdelania a zamestnania sem prichádzajú ľudia celého Slovenska. Táto skutočnosť umožňuje developerom stavať stále nové bytové objekty, ktorých vzhľad a funkcie prispôsobujú požiadavkám záujemcov.

Polyfunkčnosť objektov

Jedným z hlavných kritérií pri výbere bytu je lokalita a dostupnosť služieb v okolí. Mladí ľudia uprednostňujú objekty, v ktorých sa nachádzajú obchody s potravinami, kaviarne, prípadne služby alebo kaderníctva.

Vylepšenie neatraktívnych lokalít

Sídlisko na Stavbárskej ulici, zvané aj Pentagon, je miestom s nepeknou povesťou. Na tomto území však majú vzniknúť bytové objekty, ktoré tu zlepšia kvalitu života. Okrem bytových domov, ktoré ponúknu novým obyvateľom cenovo dostupné byty, vzniknú ihriská a parky.

Minimalizmus, funkčnosť

Dizajn novostavieb býva jednoduchý, s čistými líniami, bez zbytočných ozdobných prvkov. V plánovaných projektoch prevládajú malometrážne byty. Čo najviac, za čo najlepšiu cenu. Niektoré nové bytové domy pridávajú priestor, vyzdvihnutý do exteriéru, formou hlbokých balkónov a lodžií.

Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou bytových domov sú parkovacie miesta, ktoré možno dokúpiť k bytu. Parkovacích miest nie je nikdy dosť, preto sa umiestňujú priamo do suterénu budovy, alebo, ako je to v prípade projektu Na lúke, pod pergoly, prepájajúce vonkajší priestor medzi stavbami.

Dôraz na energetickú úspornosť

Súčasné technológie umožňujú kúriť a ohrievať vodu oveľa úspornejšie. Ako to bolo v minulosti. Takmer všetky novostavby sú navrhované so solárnymi panelmi, čerpajúcimi energiu na ohrev zo slnečných lúčov.

Zeleň na strechách, zeleň v okolí

„Betónové džungle“ oživujú rastlinné záhony, parky a živé ploty všade, kde to je možné. Čím viac zelene sa zakomponuje do projektu, tým atraktívnejšie miesto pre nových obyvateľov vznikne. Moderné budovy dômyselne dopĺňajú rastliny aj na strechách.

Ak aj vy hľadáte byt v novostavbe, prezrite si našu ponuku: Top ponuky novostavieb

Zdroj: bratislavaden.sk | Foto: facebook.com

Pridať komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Porovnanie nehnuteľností