Vyhľadávanie nehnuteľností
Your search results

Holobyt alebo štandard: Ktorý variant je pre vás ten pravý?

Autor autor_sb on 27. septembra 2018
0

Ak uvažujete nad kúpou bytu v novostavbe, máte na výber z dvoch alternatív podľa stavu jeho vybavenia: holobyt a štandard. Obe možnosti majú svoje výhody a nevýhody – záleží na vás, koľko času, energie a peňazí chcete do svojho nového príbytku investovať.

Holobyt – pre detailistov
Holobyt je štádium bytu v novostavbe, v ktorom sú zväčša dokončené podlahové potery, vchodové dvere, okná a radiátory. Ak uvažujete nad kúpou holobytu, počítajte s nutnosťou dorábať podlahy, sanitu, maľovaním stien a ďalšími detailami.

Možnosť kúpy holobytu je pre tých, ktorí si potrpia na absolútnu originalitu v zariaďovaní svojho príbytku. Umožňuje úpravy dispozície bytu a dizajnové riešenia podľa vašich potrieb a fantázie. Interiér môžete zariadiť a dolaďovať do najmenších detailov v spolupráci s architektom. Táto možnosť je finančne omnoho nákladnejšia, ako byt so štandardným vybavením.

Štandard – pohodlné riešenie bez starostí
Štandard je ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú mať so zariaďovaním bytu čo najmenej starostí.

Štandardné vybavenie bytu zahŕňa:

– uložené podlahy
– sanitu v kúpeľni a na WC
– vchodové a interiérové dvere
– omietky
– radiátory.

Cenovo je štandard oproti holobytu výhodnejší. Developer získava materiál za cenu s množstevnými zľavami, pre jednotlivca nedostupnými. Navyše, na vybavenie bytu vám developer poskytne záruku. Vám ostáva už len nakúpiť nábytok, kuchynskú linku a spotrebiče a sťahovať sa môžete prakticky ihneď.

Štandard je nepochybne výhodnejšie riešenie nie len vďaka nízkej cene, ale aj vďaka zariadeniu, s ktorým si ako kupujúci nemusíte vôbec robiť starosti navyše. Ak je interiérový dizajn vaším koníčkom a máte chuť sa realizovať, holobyt bude pre vás dobrou investíciou.

 

Zdroj: domadoma.sk, mojdom.sk | Obrázky: pixabay.com

Pridať komentár

Your email address will not be published.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Porovnanie nehnuteľností